این ایران بازیکن قرارداد بازیکنان پرسپولیس

این: ایران بازیکن قرارداد بازیکنان پرسپولیس سروش رفیعی بازیکن پرسپولیس در دوحه سروش رفیعی

گت بلاگز وب‌گردی اهواز در آستانه شکستن رکورد گرم‌ترین هوای تاریخ

بر اساس گزارش‌ها، شهروندان شهر اهواز، روز پنجشنبه دمای هوای ۵۳.۷ درجه‌ای (۱۲۸.۷ درجه فارنهایت) را تجربه کرده‌اند. گرمای اهواز روز پنجشنبه جهت نخستین بار به

اهواز در آستانه شکستن رکورد گرم‌ترین هوای تاریخ

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ کشور عزیزمان ایران رکورد بالاترین دمای آسیا در ماه ژوئن را شکست. بر اساس گزارش‌ها، شهروندان شهر اهواز، روز پنجشنبه دمای هوای ۵۳.۷ درجه‌ای (۱۲۸.۷ درجه فارنهایت) را تجربه کرده‌اند. گرمای اهواز روز پنجشنبه جهت نخستین بار به وسیله یک محقق فرانسوی اعلام شد. بعد از فرانسوی‌ها، یک شرکت بسیار معتبر آمریکایی درزمینهٔ هواشناسی اعلام کرد که گرمای هوای اهواز بیش از آن چیزی بوده که این متخصص هواشناسی فرانسه توییت کرده است.

اتییِن کاپیکیان یک متخصص در آژانس هواشناسی فرانسه، روز پنجشنبه در توییتر شخصی خود نوشت: اهواز دمای ۵۳.۷ درجه‌ای را تجربه کرده است و این قطعا یک رکوردشکنی در کشور عزیزمان ایران و همچنین یک رکورد تازه دمای ماه ژوئن در آسیا است.

اهواز در آستانه شکستن رکورد گرم‌ترین هوای تاریخ

رکورد پیشین دمای هوا در کشور عزیزمان ایران جهت ماه ژوئن، ۱۲۴.۷ درجه فارنهایت بوده هست. البته اگر بر اساس شاخص‌های رطوبتی این گرمای هوا سنجیده شود، گرمای واقعی این شهر ۱۴۸ درجه فارنهایت بوده هست. از این جهت، در کمال شگفتی باید بگویم که شهر بندر ماشهر هم حتی از این لحاظ از اهواز هم گرم‌تر بوده که گرمای آن روز پنجشنبه به ۱۶۵ درجه فارنهایت رسید و دمای هوا واقعی هم ۱۱۵ درجه فارنهایت بود.

به گزارش USA Today، گرم‌ترین دمای هوای ثبت شده است زمین، در سال ۱۹۱۳ در دره فوت در کالیفرنیا بوده که دمای هوا در آنجا به ۱۳۴ درجه فارنهایت رسیده هست. سال گذشته هم به عنوان گرم‌ترین سال سیاره زمین لقب گرفت. به گزارش ناسا و شرکت ملی اقیانوسی و هوا آمریکا (NOAA)، سال ۲۰۱۶ گرم‌ترین سال تاریخ (از وقت ابزارهای سنجش و اندازه‌گیری آب و هوایی) لقب گرفت. سال پیش از آن‌هم به عنوان گرم‌ترین سال تاریخ به ثبت رسیده بود.

اتییِن کاپیکیان یک متخصص در آژانس هواشناسی فرانسه، روز پنجشنبه در توییتر شخصی خود نوشت: اهواز دمای ۵۳.۷ درجه‌ای را تجربه کرده است و این قطعا یک رکوردشکنی در کشور عزیزمان ایران و همچنین یک رکورد تازه دمای ماه ژوئن در آسیا است

بر اساس گزارش‌ها، شهروندان شهر اهواز، روز پنجشنبه دمای هوای ۵۳.۷ درجه‌ای (۱۲۸.۷ درجه فارنهایت) را تجربه کرده‌اند. گرمای اهواز روز پنجشنبه جهت نخستین بار به

این سه سال زیاد کردن دمای جهانی به این معناست که دمای کره زمین در حدود ۲ درجه فارنهایت (۱.۱ درجه سانتی‌گراد) نسبت به قرن نوزدهم گرم‌تر شده است هست. گزارش یکسان ناسا و شرکت ملی اقیانوسی و هوا آمریکا پیش از این به وسیله اداره هواشناسی بریتانیا تائید شده است بود. به گفته گوین اشمیت از مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا: “انتظار نداشتیم، این رکورد سال به سال جابه‌جا شود. چراکه روند گرمایش زمین در بلندمدت چیز واضحی بود.”

از سال ۲۰۰۱ تاکنون، کره زمین ۱۶ سال از گرم‌ترین سال‌های خود را سپری کرده هست. باوجودی که پدیده ال نینو در آخرهای سال ۲۰۱۵ و اوایل ۲۰۱۶ در روند گرمایش جهانی تأثیرگذار بوده هست، محققان می‌گویند، تأثیر تولید بلندمدت دی‌اکسید کربن و انتشار گازهای گلخانه‌ای، مهم‌ترین عامل زیاد کردن دمای جهانی در سال‌های اخیر بوده هست. حال دانشمندان باوجود کم کردن تأثیر پدیده ال نینو در آخر سال ۲۰۱۵، انتظار دارند، سال ۲۰۱۷ تا حد کمی نسبت به سال گذشته دمای کمتری را تجربه کند. ولی به گزارش نیویورک‌تایمز، محققان باوجوداین مقایسه ثبت شده، دلواپس زیاد کردن سرعت گرمایش جهانی در سال‌های آینده هستند.

منبع:برترین ها

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اهواز | پنجشنبه | رکوردشکن | هواشناسی | گرمایش زمین | دمای هوا | گرمای بی سابقه | گرمای شدید در اهواز

اهواز در آستانه شکستن رکورد گرم‌ترین هوای تاریخ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog